Szlifierka oscylacyjna i jej zastosowanie

Szlifierka to narzędzie, które przyda się każdemy majsterkowiczowi, szczególnie gdy wykazuje zdolności stolarskie. Najpopularniejszym jej rodzajem jest szlifierka oscylacyjna. Kiedy może okazać się niezastąpiona i co można zrobić przy jej użyciu?

Szlifierka oscylacyjna i jej przeznaczenie
Szlifierka oscylacyjna to urządzenie przeznaczone do obróbki powierzchni płaskich lub delikatnie zaokrąglonych, wykonanych najczęściej z drewna. Działa ona na zasadzie ruchu wahadłowego. Niewielka moc drgań i jednocześnie duża częstotliwość sprawia, że taka szlifierka będzie idealna szczególnie do obróbki bardzo dużych i równych powierzchni.

Dodatkowe funkcje szlifierki oscylacyjnej
Szlifierka tego rodzaju może zostać wyposażone w dodatkowy system usuwania pyłu. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, ponieważ pozwala szybko usunąć pył z powierzchni materiały. W większości modelu papier mocowany jest do tarczy za pomocą zacisków. Zdarza się także, że zamiast zacisków występują rzepy. Niektóre ze szlifierek oscylacyjnych mają również system elektronicznego ustawiania wstępnej prędkości szlifowania. To duża zaleta, która pozwala na dobranie odpowiedniej częstotliwości oscylacji to rodzaju pracy i charakterystyki obrabianego materiału.