Wkrętarki akumulatorowe – co jest istotne?

Pomimo tego, że coraz częściej Polacy decydują się na ułatwienie sobie domowych prac przy pomocy urządzeń elektrycznych lub przynajmniej urządzeń akumulatorowych, to rzadko kiedy wybierane są urządzenia, które rzeczywiście sprawdzają się w domu. Na co powinno się zatem zwracać szczególną uwagę, decydując się na zakup nowej wkrętarki akumulatorowej?

Cena gra rolę?
W pierwszej kolejności warto wskazać, że ceny wkrętarek akumulatorowych zaczynają się od już kilkudziesięciu złotych, a kończą nawet na kilkuset złotych w przypadku renomowanych producentów. O ile w większości przypadków rzeczywiście cena jest odzwierciedleniem jakości danego urządzenia i ewentualnego wsparcia gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń, tak w pierwszej kolejności powinno się zwracać uwagę na moc danej wkrętarki oraz jej napięcie

Jakie napięcie wkrętarki?
Występujące w powszechnej sprzedaży wkrętarki można podzielić na 4 kategorie, a to do 5V, do 10V, do 14V i powyżej 18V. Decydując się na konkretny sprzęt warto mieć na uwadze jego zastosowanie – im cięższe warunku pracy są przewidywane i im intensywniejszy mamy zamiar używania wkrętarki, tym wyższe napięcie warto wybrać. Wiąże się to co prawda z wyższą ceną wkrętarki, jednak przyniesie zyski w czasie późniejszej pracy.

Podsumowując, decydując się na zakup konkretnej wkrętarki akumulatorowej nie warto patrzeć wyłącznie na jej cenę, a przede wszystkim na jej podstawowe parametry – moc oraz napięcie pracy.