4 sposoby na usuwanie tapety – zrób to szybko i skutecznie!

Planujesz remont mieszkania i czeka się usuwanie tapety? Dowiedz się, jak to zrobić. Zapomnij o wielogodzinnym drapaniu i żmudnym rwaniu papiery. Oto 4 skuteczne sposoby, by pozbyć się starych tapet szybko i skutecznie:

  1. Usuwanie tapety wodą

Jak przyspieszyć usuwanie tapety? Prosty, ale bardzo skuteczny sposób to namoczenie tapet wodą. Do tego celu można użyć spryskiwacza albo namoczonej w wodzie gąbki. Mokre tapety należy pozostawić na około 10-15 minut, żeby wchłonęły ciecz. Te same zaczną odchodzić od ściany, a ich usuwanie będzie proste i szybkie – wystarczy odrywać papier od ścian, od czasu do czasu pomagając sobie szpachelką.

  1. Namoczenie tapet wodą z octem

Inny domowy sposób na usuwanie tapet to dodanie do wody do spryskiwania octu. Jedyną wadą tego rozwiązania jest intensywny zapach. Zalety natomiast to niski koszt i przede wszystkim skuteczność – namoczone wodą z octem tapety są łatwe do ściągania ze ścian. Ocet rozpuszcza klej, a woda powoduje, że papier odchodzi od ściany, w efekcie prace budowlane przy usuwaniu tapet przebiegają sprawnie i bez problemów.

  1. Produkty ze sklepu budowlanego

Do namoczenia tapet można też użyć specjalistycznych preparatów ze sklepu budowlanego. Roztwór ma za zadanie ułatwić usuwanie tapety – odpowiednio zastosowany, powoduje, że tapeta z łatwością odchodzi od ścian. Choć to rozwiązanie kosztuje więcej niż woda z octem, jest bardzo skuteczne i znacznie przyspiesza prace budowlane.

  1. Usuwanie tapety na sucho

Co zrobić, kiedy w pomieszczeniu niemożliwe jest zastosowanie metody „na mokro”? Wtedy pozostaje użycie szpachelki. Ten sposób nie musi oznaczać wielu godzin, żmudnej pracy. Wystarczy ściągnie tapet zaczynać zawsze od rogu – wtedy jej ściąganie jest znacznie szybsze.

Więcej ciekawostek odnośnie usuwania tapet tylko na budujmy.pl