wiertła do płytek

Jakie wiertła do płytek ceramicznych wybrać?

Wiercenie otworów w płytkach ceramicznych może być bardzo dużym wyzwaniem, dlatego też warto postawić na sprawdzone wiertła do płytek od renomowanych producentów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakich używa się wierteł do płytek ceramicznych, aby szybko i bezpiecznie wywiercić dziurę w glazurze.

Najlepsze wiertła do gresu

Do popularnego gresu i płytek nieszkliwionych warto postawić na zwykłe wiertła do betonu. Mowa tutaj oczywiście o wiertłach z dwiema krawędziami tnącymi. Godne polecenia są także do płytek wiertła z SDS, zwłaszcza te modele z czterema krawędziami tnącymi. Śmiało można skorzystać również z pomocy specjalnych wierteł bezudarowych, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Uważać należy jednak w sytuacji, kiedy to podłoże jest z betonu albo cegły pełnej.

Jakie wiertła do płytek szkliwionych?

W przypadku płytek szkliwionych trzeba poszukać wierteł łopatkowych, które w tym przypadku sprawdzą się najlepiej. Wiertła łopatkowe (piórkowe) charakteryzują się walcowanym trzpieniem, w którym zatknięte jest płaskie ostrze w kształcie łopatki. Dzięki takim wiertłom nie powstaną wyszczerbienia na obwodzie nawiercanych otworów. W skrajnych sytuacjach wiertła łopatkowe można zastąpić bardzo ostrymi wiertłami do metalu.