Bakterie do szamba

Znasz te zalety bakterii do szamba?

Przydomowe szambo wymaga regularnej opieki. Tylko wtedy można mieć pewność, że gromadzone ścieki nie staną się uciążliwe oraz nie będą stanowić zagrożenia dla środowiska. Jednym ze sposobów, aby zadbać o bezpieczeństwo szamba jest dodawanie bakterii.

Odpowiednio dobrane szczepy

Korzystając z biopreparatów, uzyskuje się dostęp do specjalnie wyselekcjonowanych rodzajów bakterii. Dodatkowo każdy z takich produktów wzbogacony jest o prawidłowo dobrane składniki enzymatyczne. Co to oznacza w praktyce? Dzięki temu mikroorganizmy żyjące w zbiorniku na szambo są dobrane tak, aby skutecznie neutralizować wszystkie związane z nim zagrożenia.

Bakterie do szamba

Dodatkowo bakterie do szamba sprawiają m.in. że ryzyko pojawienia się uciążliwych zapachów spada do minimum. Dzieje się tak, ponieważ obniżają one prawdopodobieństwo pojawienia się tzw. zjawiska zagniwania. Nie jest to jednak jedyna i najważniejsza korzyść. Co ważniejsze mikroorganizmy w biopreparatach mają zdolność do np. rozkładania tłuszczy. To właśnie ten element ścieków prowadzi do tworzenia się niebezpiecznych złogów, a tym samym do problemów z drożnością rur w szambie. O czym jeszcze warto wspomnieć?

Różne możliwości

Obecnie producenci oferują bakterie do szamba w różnych postaciach. Dostępne są biopreparaty w formie granulatu, płynu oraz tabletek. Co więcej, mogą się one różnić m.in. rodzajami obecnych bakterii oraz składników enzymatycznych.