zakrętarka milwaukee

Zakrętarka udarowa – co warto wiedzieć?

Klucz udarowy to narzędzie, jakie przyda się zarówno miłośnikom techniki samochodowej, jak również specjalistom na co dzień zajmujących się mechaniką samochodową. Wiadomo, iż nie każdy klucz udarowy spełni również wymagania tychże 2 grup klientów. Zakrętarka milwaukee, to urządzenie, jakie przyda się zarówno miłośnikom techniki samochodowej, jak również specjalistom na co dzień zajmujących się mechaniką samochodową. Wiadomo, iż nie każdy klucz udarowy spełni również wymagania tychże 2 grup użytkowników. Na rynku dostępne są klucze udarowe pneumatyczne oraz elektryczne. Jak dobrać dobre urządzenia?

Elektronarzędzia w swym warsztacie

zakrętarka milwaukee zestawKlucze udarowe dają sobie radę choćby z wielkimi śrubami (z gwintem metrycznym lub calowym), przy których otwieraniu kluczem manualnym zdrowo byś się napracował. Tymże co wyróżnia te urządzenia np. od elektrycznych wkrętarek oraz wiertarko-wkrętarek jest duży współczynnik obrotowy (często ma on od 100 do 400 Nm) oraz niezwykła dokładność pracy. Nadają się do miękkiego czy twardego dokręcania śrub i ich odkręcania. Wymieniwszy nakrywkę udarową na bit, można także nimi mocować wkręty. Da się także robić luki w drewnie lub metalu, po zamontowaniu w zaczepie dobrego adaptera do wierteł normalnych, koronowych czy otwornic. zakrętarka udarowa milwaukee

Klucz udarowy

Urządzenia akumulatorowe robią się jeszcze popularniejsze – oraz nic nadzwyczajnego! Są bezpieczne oraz proste, łatwo nimi manewrować, ponieważ nie mają przewodu. Kolejnym plusem jest także to, iż można nimi działać wszędzie, nie potrzebują dostępu do gniazdka elektrycznego. Kiedy kompletujemy park narzędziowy od jednego wytwórcy, to wówczas dużo narzędzi może działać na tychże akumulatorach – starczy je jedynie podpiąć pod wskazany sprzęt. Odmiennym wyjściem jest zakrętarka udarowa, lecz także ona potrzebuje kabla doprowadzającego sprzężone powietrze.