Zagłębiarki vs pilarki

Zagłębiarki to jedno z najlepszych narzędzi służących do cięcia materiałów drewnianych. Dobra zagłębiarka powinna znajdować się w wyposażeniu każdego specjalisty, ale przyda się również majsterkowiczom.

Oczywiście do cięcia w drewnie nada się również pilarka tarczowa, ale nie gwarantuje ona takich możliwości oraz precyzji jak zagłębiarka. Skąd się biorą te różnice?

Zagłębiarki pracują na specjalnej szynie prowadzącej, co zapewnia znacznie wyższą precyzję cięcia niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych pilarek. Staje się to zwłaszcza przydatne, jeżeli musimy pracować na dużych powierzchniach.

clock-1645038_1280

Poza tym zagłębiarki mają jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję: zagłębianie. Dzięki temu można bez większych problemów i przygotowań rozpocząć cięcie w dowolnym miejscu. Zagłębiarki będą więc idealnym narzędziem m.in. do wycinania otworu w blacie pod zlewozmywak.

Oczywiście części zagłębiarek z czasem mogą się zużywać lub ulegać uszkodzeniu, ale bez większych problemów zakupimy pojedynczo akcesoria do zagłębiarek phuabc.com.pl/akcesoria-do-pilarek-tarczowych-zaglebiarek. Kupno łącznika do szyn prowadzących czy zacisków nie będzie stanowiło większego kłopotu.

Zagłębiarki są droższe od zwykłych pilarek, jednak dają większe możliwości. Rzecz jasna należy sobie zadać pytanie czy takowej potrzebujemy. W wielu sytuacjach wystarczające będą tradycyjne pilarki i wówczas nie ma większego sensu, aby zbędnie przepłacać.