Zabawa w archeologa

Zabawa w archeologa jest od wielu lat możliwa już dla każdego, kto posiada odrobinę chęci i wolnego czasu. W weekendy większość osób ma wolne może poświęcić kilka godzin rozrywce, którą jest wykrywanie pod ziemią różnych przedmiotów. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu na łonie natury i rozmowę ze znajomymi. Możemy bowiem przeczesywać różnego rodzaju miejsca w kilka osób i wykrywacz metali w dłoni nie powinien nam w rozmowie i wspólnym spędzaniu czasu przeszkodzić.

Gdzie szukać skarbów?

Teoretycznie żadnego miejsca nie można z marszu wykluczyć i najczęściej liczy się dobra intuicja, którą każdy poszukiwacz powinien posiadać. Jeśli ktoś szuka monet, na których może zarobić, najlepszym miejscem będą plaże i inne tego typu miejsca, na których można spotkać duże ilości piasku i które często skupiają spore grupki ludzi. Oprócz plaż dobrymi miejscami są również bulwary w dużych miastach, na których każdego ciepłego dnia swój czas spędzają młode osoby, spożywające posiłki oraz słuchające muzyki.

Nawet najprostszy wykrywacz metali umożliwi nam znalezienie pieniędzy, które najczęściej będą znajdować się w piasku lub trawie. Do poszukiwań głęboko w ziemi będzie nam potrzebny nieco lepszy sprzęt, który będzie z całą pewnością o kilkaset złotych droższy. Dla maniaków szukania skarbów i innych cennych przedmiotów kilkaset złotych nie jest jednak żadnym problemem. Dzięki swojemu sprytowi są oni w stanie odzyskać te pieniądze bardzo szybko, znajdując duże ilości pieniędzy i innych wartościowych przedmiotów.