Taśmy Led – chwilowy trend czy styl, który zostanie na dłużej?

Ledowe taśmy RGB są przynajmniej punktowo używane w polskiej wykończeniówce od około dziesięciu lat. Na samym początku stanowiły głównie gadżet, którym można było podświetlić dekoracyjne elementy ścian czy pojedyncze meble. Bardzo dobrze odnajdują się w każdej wnęce, ale nadal stanowią wtedy tylko gadżet. Od jakiegoś czasu ten trend zyskuje jednak na znaczeniu.

Tanie i energooszczędne stworzenie klimatu dzięki taśmie led

Wyżej wspomniane gadżetowe zacięcie tego elementu oświetlenia raczej nie ma przed sobą większej przyszłości. Wyjątkiem może być tylko umiłowanie przez graczy oświetlenia w chaotycznie zmieniających się kolorach. Na potrzeby tego artykułu, warto skupić się jednak na bardziej typowym odbiorcy.

Taśmy led https://eldor24.pl/tasmy-led/ są doceniane ze względu na swoje niskie koszty zarówno montażu, jak i utrzymania. Przez to wydają się rozsądnym wyborem, podczas oświetlenia dekoracyjnego. Bezproblemowa zmiana koloru światła umożliwia natychmiastową zmianę klimatu na pożądany.

Warto oczywiście trochę wcześniej zaznajomić się z psychologicznym wpływem różnych barw na człowieka. To, że czerwony jest kolorem związanym z namiętnością i intymnością, powinno jednak w większości przypadków wystarczyć.

A czy taśmy led nadadzą się na główne oświetlenie?

Jeśli chodzi o taśmy RGB, to niestety może być z tym ciężko. Z pewnością nie zastąpią oświetlenia, które przy sprawach roboczych takich jak choćby nauka czy odręczne pisanie, najzwyczajniej w świecie musi być bardziej intensywne. Warto jednak wziąć pod uwagę, że aktualna moda wykończenia wnętrz skupia się głównie na połączeniu industrializmu i minimalizmu.

Oznacza to, że dominują style, które fantastycznie komponują się z kolorowymi, ledowymi światłami. Ciekawą rzeczą jest trend zauważany w wykończeniu pokojów dzisiejszych nastolatków. Polega on na poprowadzeniu ledowej taśmy RGB na każdej płaszczyźnie w pomieszczeniu. W zależności od gustu może to być centralne umieszczenie na największych ścianach, przymocowanie jej w kątach pokoju lub stworzenie czegoś pozbawionego schematu i niesymetrycznego.

Sprawdź to

W każdym przypadku efekt oświetlenia z wielu stron tą samą barwą i tym samym natężeniem światła robi naprawdę dobrą robotę. Spędzanie czasu w takim nastrojowym półmroku oglądając film, przeglądając internet czy grając, jest doceniane właśnie głównie przez nastolatków, którzy chętnie chwalą się takim wystrojem na platformach społecznościowych.

Trudno jednak określić czy to jest chwilowa moda, czy element, który wpisze się w standard wykończenia.

Koszty zakupu i montażu są jednak tak znikome, że sporo osób decyduje się na taśmy Led RGB, nawet gdyby miały zostać wymienione po kilku latach na coś bardziej aktualnego.