tarcza do drewna

Tarcza do drewna – jaką kupić?

Wybór tarczy do pilarki jest zależny od tego, jakie drewno zamierzamy ciąć. Musimy mieć na uwadze znane marki, które oferują dobrą jakość i atrakcyjne ceny. Tarcza do drewna będzie nam służyć przez długi czas. Korzystają z niej zarówno profesjonaliści, jak i osoby początkujące. Bogata oferta na rynku daje wiele możliwości. Jaką tarczę wybrać do drewna twardego? Jakie rozwiązanie posłuży do miękkiego drewna? Co jest ważne podczas doboru? Gdzie dokonamy zakupu?

Tarcze do piły – cięcie drewna twardego

tarcza do drewna

Jeśli mowa o drewnie twardym, warto postawić na sporą liczbę zębów – ponad 30. Im więcej zębów, tym lepiej dla odbiorcy. Niekiedy drewna egzotyczne wymagają  użycia tarcz z 50 zębami lub więcej. Nie bez znaczenia jest kąt natarcia, który musi oscylować w granicach 15 stopni. Dobrą opcją są płaskie zęby, a ostrza powleczone są często tytanem. Takie rozwiązanie sprawdzi się podczas cięcia pod kątem, poprzecznego ze wzdłużnego, ze sporą prędkością. 

Tarcza do pilarki – cięcie drewna miękkiego

Tarcza di drewna miękkiego ma zazwyczaj ilość zębów od 15 do 20. Wystarczające jest to, aby jednocześnie pracowały 3 zęby. Zmniejszony może być również kąt natarcia, Faktem jest, że drewno miękkie także bywa wyzwaniem. Nie rezygnujmy z zakupu tarczy o niskim poziomie hałasu i wibracji. 

Mokre drewno jest trudne do cięcia, co wiąże się ze ślizganiem ostrzy. Tarcza musi postawić na odpowiedni materiał. Inwestycja może nas trochę kosztować, jednak to produkty na długi czas. Szeroki asortyment pilarki do drewna znajdziemy w internetowych sklepach. Tarcza do drewna powinna pochodzić od znanej marki, co da nam pewność najlepszego wyboru. Łatwy zakup bez wychodzenia z domu jest sporym ułatwieniem dla klientów. Możemy sprawnie zakupić wszelkie urządzenia, które przydadzą nam się często w domu i w pracy.