sznurek do prasy

Sznurek do prasy – do czego jest wykorzystywany?

Na wsi potrzebny jest zapas siana i słomy, ponieważ hodując zwierzęta gospodarskie konieczne jest zapewnienie im pożywienia, a także posłania w okresie zimowym. Stąd rolnicy koszą łąki i pastwiska, suszą skoszoną trawę, a następnie powstałe siano zbierają i magazynują. Najlepszym sposobem by to robić, jest sprasowanie siana w kostki. Robi się to za pomocą odpowiedniej maszyny, zwanej prasą do siana.

Do czego potrzeba sznurka?

Teoretycznie mocno sprasowana kostka siana powinna samodzielnie utrzymywać swoje kształty. Jednak próba jej przeniesienia lub wrzucenia na wóz przy pomocy wideł spowoduje, że siano rozpadnie się na wszystkie strony. Właśnie dlatego używany jest sznurek do prasy, który wykorzystuje się by stworzony snopek odpowiednio związać. Dzieje się to w pełni automatycznie, a gotowa kostka wypada na pole. Wystarczy już tylko przewieźć ją na teren gospodarstwa i umieścić w suchym pomieszczeniu.

Jaki sznurek jest potrzebny?

Może się wydawać, że sznurki są przedmiotem tak oczywistym, że nie trzeba im poświęcać nadmiaru uwagi. Jednak inaczej jest w przypadku, gdy chodzi o sznurek do prasy. Potrzebny jest jego specjalny rodzaj, między innymi dlatego, że:
– musi mieć odpowiednią rozciągliwość
– powinien wytrzymywać określoną siłę
– istotny jest ekologiczny materiał
– maszyna może nie współpracować z innymi sznurkami
Stąd nawet w sytuacji awaryjnej, gdy podczas prasowania sznurka nam zabraknie, nie należy absolutnie używać tego, co mamy pod ręką. Warto posiadać odpowiedni zapas, by sytuacja taka nas nie spotkała.