częsci do kosy spalinowej

Po zakończeniu sezonu koszenia trawników – co zrobić?

Wiele osób po zakończonym sezonie koszenia zamyka swoje urządzenia w piwnicach czy garażach i zapomina o nich do wiosny. Okazuje się, że działanie to stosowane jest przez wiele ludzi i jest ogromnym błędem. Konieczne jest wykonanie pewnych czynności przed zimą, tak aby wiosną móc cieszyć się bez awaryjnie działającym sprzętem. Sprawdź, co należy zrobić.

Jakie czynności są konieczne? 

Dla wielu osób koniec sezonu wiąże się z odłożeniem sprzętów i zapomnieniu o nich na kilka miesięcy. Okazuje się, że wiosną serwisy kosiarek pękają w szwach. Osoby, które mają w sobie duszę majsterkowicza, mogą kupić zamienne części do kosy spalinowej i spróbować samemu naprawić sprzęt, jednak nie zawsze jest to prosta sprawa. Po zakończeniu sezonu konieczne jest:

częsci do kosy spalinowej
  • opróżnieniu baku kosiarki czy kosy spalinowej z paliwa, bak powinien być pusty;
  • wymiana oleju;
  • sprawdzenie stanu filtrów i ich wymiana;
  • sprawdzenie stanu świecy zapłonowej;
  • naostrzyć noże;
  • dokonanie wymiany wadliwych części. 

Wiele z tych czynności wpływa na stan silnika, zużycie paliwa oraz żywotność całego urządzenia. Najlepiej, jeśli po sezonie wiosenno-letniego koszenia traw oddamy kosiarkę czy kosę spalinową do serwisu w celu jego kompleksowego przeglądu i wymiany wspomnianych rzeczy. Szczególnie ostrzenia noży, gdyż w serwisach posiadają sprzęt odpowiedni do takich czynności. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że sprzęt latem uruchomi się bez przeszkód, a trawa będzie idealnie skoszona i przycięta.