Dmuchawa membranowa

Niezawodne dmuchawy membranowe do oczyszczalni ścieków

Przy napowietrzaniu ścieków w oczyszczalniach przydomowych warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej dmuchawy membranowej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które planują zakup nowej dmuchawy, ale nie wiedzą, na co zwrócić uwagę przy zakupach.

Jakie dmuchawy wybrać do oczyszczalni?

Wybór dmuchawy membranowej w dużym stopniu uzależniony jest od wielkości komory napowietrzanej. Warto zwrócić uwagę oczywiście nie tylko na pojemność, ale również ilość użytkowników, którzy korzystają z oczyszczalni. Ogromną rolę odgrywa oczywiście sama technologia, z której wykonana jest oczyszczalnia biologiczna. Nieco inne dmuchawy wykorzystywane są w oczyszczalniach przepływowych i SBR, a zupełnie inne w oczyszczalniach hybrydowych. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest wysokość podnoszenia ścieków i wody pościekowe oraz średnica rurek w pompie. Przy wielu oczyszczalniach biologicznych należy zwrócić uwagę dodatkowo na sposób recyrkulacji osadu i wielkość dyfuzorów. Na Bioires.pl można znaleźć szeroką ofertę dmuchaw i innych urządzeń przydatnych podczas instalacji oczyszczalni w ogrodzie.

Dmuchawa membranowa

Najlepsze dmuchawy do małych oczyszczalni

Przy małych oczyszczalniach biologicznych do 4 osób w zupełności wystarczą dmuchawy membranowe o wydajności około 50-60 litrów na minutę. Przy oczyszczalniach typu hybryda dla 4 osób wykorzystywane są nieco słabsze dmuchawy membranowe o wydajności 40-50 litrów. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednią dmuchawę membranową mogą oczywiście skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Ważne jest to, aby postawić na oryginalny sprzęt od renomowanego producenta, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie i który służyć będzie latami.