Kosiarki traktorki – czy to dobry pomysł?

Wielogodzinne koszenie trawy przy pomocy klasycznych kosiarek, to uciążliwe i pracochłonne zajęcie. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup traktorków do koszenia. Podpowiadamy, kiedy warto postawić na takie rozwiązanie.

Kiedy warto inwestować w kosiarki traktorki?

Kosiarki traktorki to sprzęt, który można spotkać w coraz większej liczbie przydomowych ogrodów. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że jego zakup ma sens wyłącznie wśród posiadaczy dużych połaci zieleni. W przypadku ogrodów, których powierzchnia nie przekracza 50 m2 można pozostać  przy tradycyjnych kosiarkach ręcznych. Koszenie większych trawników przy ich wykorzystaniu jest czasochłonne i bywa frustrujące. W takich przypadkach warto stawiać na traktorki.

kosiarka traktorek

Zalety traktorków do koszenia trawy

Omawiane urządzenia wykazują szereg zalet, a najważniejsze z nich to:

  • szybkość pracy – kosiarki traktorki sprawiają, że przycinanie trawy i chwastów trwa znacznie krócej niż w przypadku ich ręcznych odpowiedników.
  • komfort i łatwość użytkowania – omawiany sprzęt pozwala na szybkie koszenie podczas siedzenia w fotelu bez konieczności przyjmowania niewygodnych pozycji. Ponadto, ich obsługa nie sprawia żadnych problemów, nawet podczas pierwszego użytkowania.
  • nowoczesne dodatki – takie traktorki są wyposażone w elektroniczne wyświetlacze pokazujące wszystkie ważne informacje.
  • wielofunkcyjność – warto dodać, że większość modelów traktorków ogrodowych może zostać wyposażona w pług do odśnieżania.

Kosiarki traktorki znajdziesz na: https://www.e-sas.pl/kosiarki-traktorki.