Kołki do karton gipsu – do solidnego montażu

Płyty gipsowo-kartonowe służą do budowy różnych elementów budowlanych, takich jak ścianki działowe czy sufity podwieszane. Służą do wykończenia poddaszy, umożliwienia ciekawych rozwiązań organizacyjnych – do łączenia półek, doświetlonych wnęk i ścian z meblami. 

Płyty karton gipsowe

Ze względu na swoją wagę i właściwości płyta gipsowo-kartonowa nadaje się na lekkie ścianki działowe lub półścianki w kuchni, jadalni, salonie czy łazience, które nie obciążają stropu. Płyty gipsowo-kartonowe zyskały dużą popularność jako okładziny ścienne, ponieważ są łatwe w montażu i trwałe – gwarantują równą, gładką i przyjemnie wykończoną powierzchnię ściany pomieszczenia.

Kołki do karton gipsu

Kołki do karton gipsu, które kupimy m.in. na https://eldor24.pl/kolki-do-karton-gipsu/ są istotną częścią każdego domu ze ścianami z tego materiału. Są one niezbędne do mocowania do ścian lekkich elementów takich jak na przykład wieszaki, obrazy, lampy, szafki, półki czy urządzenia elektryczne. Tego typu kołki są wkręcane w płytę gipsowo-kartonową, aby je odpowiednio zabezpieczyć. Ponieważ narzędzie montażowe jest dołączone, nie jest konieczne wstępne nawiercanie desek do 15 mm. Kołki nadają się do płyt gipsowo-kartonowych pojedynczych i podwójnych oraz płyt gipsowo-kartonowych ocieplonych. Siatki nylonowe dzięki naciętym ostrym gwintom pozwalają szybko, pewnie i bezpiecznie przymocować przedmioty do ścian, a także można ich używać z wkrętakiem, co znacznie skraca czas pracy. Ponadto kołek ten wyróżnia się specjalną konstrukcją, ponieważ nie wymaga dużo miejsca z tyłu płytki do zamontowania mocowania. Płyty gipsowo-kartonowe są cięte nożem i łatwe do zawieszenia za pomocą śrubokręta. Po prawidłowym wykonaniu ościeżnicy można przystąpić do mocowania płyty gipsowo-kartonowej. Pamiętaj, że nie mogą leżeć na podłodze – przytnij je i ułóż tak, aby były kilka milimetrów wyżej. Lekkie montaże, które zwykle czekają na nas w domu, wymagają na przykład kołków motylkowych – skrzydła, których budowa i funkcja opierają się na charakterystycznych skrzydłach. Po zainstalowaniu śruba chwyta elastyczny koniec, a po wyciągnięciu rozszerza się i blokuje na panelu.