uchwyt do wiertarki

Jaki uchwyt do wiertarki wybrać?

Przy pomocy wiertarki możemy wykonywać wiele różnych prac tym bardziej, jeżeli mamy w posiadaniu kilka typów wierteł. Musimy jednakże pamiętać o tym, iż każde z wierteł wymaga trochę innego uchwytu. Jak wybrać uchwyt do wiertarki? 

Czym tak naprawdę jest uchwyt do wiertarki? 

Mówiąc najprościej, uchwyty do wiertarek pozwalają na szybkie oraz sprawne przymocowanie wierteł, jak i wielu różnych obrotowych narzędzi, które mają za zadanie współpracować z wiertarką. W sklepach znajdziemy uchwyty mające rozmiary w przedziale 0,1-25 mm. Tego typu osprzęt przydaje się w profesjonalnych warsztatach, ale również w domowym warsztacie. 

Najpopularniejsze typy uchwytów

uchwyt do wiertarki

Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się samozaciskowe uchwyty do wiertarek. Mówimy niewątpliwie o bezkluczykowych uchwytach, które można montować bez zastosowania dodatkowych sprzętów. Tego rodzaju uchwyty do wiertarki bardzo dobrze sprawdzają się głównie w przypadku stosunkowo lekkich prac. Jeśli zaś chodzi o cięższą pracę, to dużo lepszym wyborem będzie uchwyt posiadający specjalistyczną blokadę uniemożliwiającą ewentualne luzowanie. 

Kątowe uchwyty do wiertarek 

Firmy bardzo często, mają w ofercie kątowe uchwyty do wiertarek, które idealnie sprawdzają je w wypadku prac w trudniej dostępnych lokalizacjach. W dużym stopniu to właśnie takie uchwyty pozwalają na wykonywanie pracy pod kątem 90 stopni w stosunku do tzw. wrzeciona posiadanej wiertarki. Godne polecenia będą głównie kluczykowe uchwyty, które odznaczają się dużą stabilnością.