pomalowana ściana

Jaki jest dobry pistolet do malowania ścian?

Pistolet do malowania ścian stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego malowania ścian, która pozwala oszczędzić sporo czasu oraz wysiłku. Malarstwo pod względem narzędzi przechodzi stopniową ewolucję, początkowo posługiwano się pędzlem, późnie wałkiem, na końcu zaś pojawił się pistolet natryskowy czy też elektryczny, które w obsłudze są stosunkowo łatwe. Kupiony pistolet malarski jest inwestycją długoterminową.

Jaki rodzaj zasilana mają pistolety do malowania ścian?

Pistolety do malowania ścian wyposażone są w różnego rodzaju zasilanie tj: zasilanie akumulatorowe, sieciowe, lub z kompresora sprężonego powietrza. Pistolety z akumulatorem cechuje mniejsza wydajność, nadrabiają jednak tym, że mają dostęp do miejsc gdzie trudniej się dostać, i gdzie dostęp do zasilania elektrycznego jest mały. Pistolet zasilany prądem posiada jeden z najbardziej rozpowszechnionych sposobów zasilania. Cechą charakterystyczna tych pistoletów to duża moc, która umożliwia malowanie dużych powierzchni.  

Jaki wybrać pistolet natryskowy?

pomalowana ściana

Rynek oferuje bogatą ofertę pistoletów natryskowych do malowania ścian, pełną różnych modeli wielu producentów.

Osoby kupujące pistolet natryskowy decydują się na ekonomiczne nakładanie poszczególnych warstw farby. Nałożenie farby następuje równomiernie, bez możliwości wystąpienia przebarwień, czy jakichkolwiek plam. Cechą charakterystyczną Pistoletu do malowania natryskowego jest łatwość korzystania z niego oraz wysoka wydajność. Również jego waga jest odpowiednia, z tego powodu ręką w trakcie pracy męczy się rzadziej. Dobry pistolet natryskowy cechuje regulacja strumienia farby.

Osoby kupujące pistolet natryskowy  powinny się zastanowić nad tym jak dużą powierzchnię będą malować i jakie farby będą używane. Do malowania większych powierzchni przeznaczone są poszczególne modele.bCena pistoletów natryskowych waha się w granicach  50 do 300 zł. Tutaj cena jest wyznacznikiem jakości danego modelu.