Jak wybrać gaśnicę do auta?

Jak wybrać gaśnicę do auta?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że gaśnica samochodowa jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego pojazdu. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zwrócenie uwagi nie tylko i wyłącznie na pojemność, ale również okres legalizacji. Jak wybrać gaśnice do samochodu?

Jaką gaśnicę wybrać?

Należy mieć świadomość, aby uwzględnić zdatność produktu do gaszenia różnego rodzaju pożarów, a także długość gwarancji. Warto wiedzieć, że bardzo istotne znaczenie będzie miała także pojemność omawianej gaśnicy. Oddziałuje ona bowiem zarówno na wydajność, jak i skuteczność radzenia sobie użytkownika z ogniem. Warto również wiedzieć, że obecne przepisy wymagają tego, by zawartość środka gaśniczego wynosiła przynajmniej 1 kg.

O czym należy jeszcze pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie gaśnicy?

O czym należy jeszcze pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie gaśnicy?

Kierowcy muszą zdawać sobie sprawę, że ceny omawianych produktów nie są wysokie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że za najbardziej podstawowe modele dostępne na rynku trzeba zapłacić 25 złotych. Z kolei gaśnice typu „ABC” z przedłużoną gwarancją można kupić już za kwotę 40 złotych za 1 kg. Należy mieć świadomość, że zarówno pierwszy, jak i drugi wariant doskonale zdadzą egzamin w autach osobowych.

Warto również podkreślić, że na potrzeby autobusów o długości przekraczającej 6 metrów konieczne będzie zaopatrzenie się w dwie gaśnice wspomnianego wcześniej typu. Jedna musi bowiem być umiejscowiona blisko kierowcy, z kolei druga w części przeznaczonej do przewozu pasażerów.