nietypowa działa projekt wizualizacja

Jak powinien wyglądać projekt małego domu na nietypową działkę?

Wybór projektu domu nie jest łatwym zadaniem. Sprawa komplikuje się dodatkowo, gdy inwestor posiada działkę o niestandardowym kształcie. Jak wybrać projekt domu, który będzie komponował się z otoczeniem, a jednocześnie będzie funkcjonalny?

Podłużna działka

Posiadanie podłużnej działki to coraz częstszy problem, z którym muszą zmierzyć się inwestorzy. Parcele w mieście są dzielone na coraz mniejsze, zagęszczenie budynków na osiedlach jest coraz większe – jest to powód, dla którego coraz większa ilość inwestorów poszukuje projektów małych domów na wąskie działki.

Wybierając projekty małych domów na wąską działkę należy zwrócić uwagę, by był to dom z poddaszem użytkowym. Możliwość wykorzystania poddasza na sypialnie czy pokoje dla dzieci to szansa na uzyskanie dodatkowego metrażu.

Projekt domu na wąską działkę musi być zaprojektowany na rzucie prostokątnym. Ciekawym projektem są również domy, które nie posiadają okien na jednej ze ścian, dzięki temu dom może zostać przesunięty bliżej granicy działki, co pozwoli na uzyskanie chociaż niewielkiego ogródka.

dom na nietypowej działce

Nietypowe rozwiązania

Nietypowe działki wymagają nietypowych projektów. Projekty małych domów w kształcie litery T, U czy L pozwalają na optymalne wykorzystanie walorów działki. Dzięki temu inwestor może cieszyć się ogrodem, tarasem czy garażem. https://www.domywstylu.pl/projekty-malych-domow/

Ciekawa bryła jest elegancka nie tylko z zewnątrz. Pozwala również na optymalne zagospodarowanie wnętrza. Usytuowanie salonu, gabinetu czy pokoju dzieci od północnej strony domu pozwoli na uzyskanie jasnych i radosnych przestrzeni. Kuchnia oraz sypialnia, które znajdują się po południowej stronie również mają odpowiednią ilość światła.

Układ budynku pozwala na wyraźne oddzielenie strefy mieszkalnej od gospodarczej. Garaż, kotłownia czy schowek umiejscowione są w oddzielnej części budynku, co jest bardzo funkcjonalne.

Nietypowy kształt działki nie jest jednoznaczny z brakiem możliwości wybudowania gustownego i jednocześnie praktycznego domu, w którym rodzina będzie czuła się dobrze i komfortowo. Trzeba jedynie z większą uwagą przyjrzeć się projektom małych domów, które spełniają określone wymagania.