Etykiety do oznaczania roślin są niezbędne przy prowadzeniu ogródka

Wiosna przynosi wszystkim ogrodnikom falę przygotowań do nowego sezonu. Kupujemy nasiona, uprawiamy sadzonki, zaopatrujemy się we wszystko, co jest nam potrzebne, w najdrobniejszych szczegółach. Jednym z takich drobiazgów jest etykieta do roślin.

Dlaczego potrzebne są etykiety do sadzenia roślin?

etykiety-do-roslinKompetentna organizacja ogrodu to podstawa posiadania pięknego zestawu roślin. Często powierzchnia działki nie jest wystarczająca – jest wiele upraw, które chcesz zasadzić. I nie wszystkie z nich dobrze się ze sobą „dogadują”. Należy również przestrzegać zasad płodozmianu. Dlatego nie da się „zagospodarować” rozsadnika na działce ogrodniczej bez przynajmniej elementarnego planu.

Stosowanie etykiet

Tym, którzy nie chcą prowadzić dziennika sadzenia i podpisywać pojemników czy doniczek co roku, z pomocą przychodzą etykiety do roślin. Znamy je od dawna i często znajdujemy je na ubraniach, biżuterii i innych towarach. Przywieszka ogrodowa zawiera nazwę rośliny, jej odmianę, datę szczepienia, sadzenia i inne dane, które ogrodnik uważa za ważne i niezbędne. Dobrze jest mieć różnorodne etykiety do roślin dzięki czemu łatwiej będzie je pogrupować, takie dostaniemy w sklepie OtoRolny.

Prowadzenie dziennika sadzenia roślin

Wielu ogrodników prowadzi dziennik sadzenia, w którym zaznacza wszystkie swoje nasadzenia. Wygląda to mniej więcej tak:

  • Pierwsza rzecz to plan ogólny (pokazuje wszystkie grządki i rzędy z podpisanymi nasadzeniami);
  • Druga to stałe nasadzenia bylinowe;
  • Trzecim zagadnieniem jest rozmieszczenie roślin jednorocznych;
  • Czwarta rzecz to schemat płodozmianu.

Z jednej strony metoda ta jest bardzo wygodna: w jednym zeszycie gromadzi się informacje na kilka lat. Z drugiej strony, systematyczne rejestrowanie informacji o odmianach, terminie sadzenia, początku kwitnienia i owocowania oraz częstotliwości nawożenia i zabiegów wymaga dużo czasu i cierpliwości.