Dmuchawa membranowa Hiblow

Dmuchawy membranowe Hiblow

Dmuchawy membranowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie znajdują powszechne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Z powodzeniem wykorzystuje się je do napowietrzania ścieków w oczyszczalniach przydomowych, jak również przy napowietrzaniu stawów rybnych, a nawet małych oczek ogrodowych.  Znajdują też zastosowanie do napowietrzania wanien i basenów z hydromasażem oraz łóżek powietrznych.

Zasada działania dmuchawy membranowej

Istotną cechą duchawy membranowej jest to, że pracuje przy stosunkowo niskich ciśnieniach oferując dość duże przepływy powietrza, odmiennie niż sprężarki czy kompresory. Skuteczność działania dmuchawy membranowe zadzwięczają zmiennemu polu elektromagnetycznemu. Między dwoma elektromagnesami umieszcza się specjalny pręt z magnesami. W momencie podpięcia dmuchawy do prądu indukuje się siła elektrodynamiczna wprowadzając w ruch posuwisto – zwrotny wspomniany pręt z magnesami. Z kolei sprężenie powietrza jest powodowane przez układ zaworów ssąco – tłocznych. Dzięki elektromagnesowi wyeliminowane jest tarcie co znacznie wydłuża wydajność urządzenia oraz jego zapotrzebowanie na energię elektryczną. Ponadto urządzenia wykazują bardzo dużą efektywność działania, długą żywotność przy małym zużyciu energii, brak pulsacji przepływu  oraz niski poziom hałasu i wibracji. Tutaj można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dmuchawa membranowa Hiblow

Dmuchawy membranowe hiblow

Hiblow to wiodący producent dmuchaw membranowych najwyższej jakości. Oferuje solidne i niezwykle ciche dmuchawy membranowe o dużej wydajności, które są najczęściej wykorzystywane jako kompresor do oczyszczalni ścieków, do napowietrzania małych akwenów wodnych oraz systemów uzdatniania wody. Poszczególne modele dmuchaw membranowych hiblow to gwarancja pracy bez oleju, prostej i intuicyjnej obsługi, cichej pracy połączonej z niezwykle niskim zużyciem energii. Ponadto dmuchawy zawierają mechanizm zabezpieczający przed przegrzaniem cewki oraz skuteczne funkcje bezpieczeństwa, zapewniające ochronę dmuchawy przed rozerwaniem membran. Dodatkowo urządzenia mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.