Czym wyróżnia się sprawdzony odkurzacz do domu?

Chociaż odkurzacz to jedno spośród najstarszych domowych narzędzi elektrycznych, to nadal dużo się w jego budowie zmienia. Ostatnie lata spowodowały automatyzację – małe wszystkie narzędzie nie wymaga ingerencji człowieka, aby utrzymać podłogę w czystości. Jest samojezdne, radzi sobie z przeszkodami, samoczynnie powraca do bazy, gdzie ładuje baterie oraz opróżnia woreczek z brudu.

Typy odkurzaczy

Najistotniejszą decyzją, jaką należy podjąć, jest dobór, co do typu odkurzacza. Na rynku mamy teraz rodzaje klasyczne (workowe oraz bezworkowe), piorące, wodne i odkurzacze Karcher pionowe. Dobór zależy przede wszystkim od potrzeb użytkowników. Nim automatycznie zdecydujecie się na odkurzacz Karcher tradycyjny, należałoby przemyśleć zakup sprzętu czyszczącego. Może jest on trochę droższy, lecz ma niewątpliwie więcej funkcji. Sprawdzi się w domach, gdzie jest dużo małych dzieci oraz zwierząt. Z jego pomocą nie jedynie odkurzymy dywan, lecz także go wypierzemy i usuniemy wszystkie wilgotne zanieczyszczenia z posadzek.

Moc ssania odkurzacza

Siła ciągu powietrza, z jaką odkurzacz jest w stanie zasysać zabrudzenia, to jeden spośród najistotniejszych parametrów. Przy za małej mocy może wykazać się, iż sprzęt jest w stanie tylko nagromadzić kurz z przestrzeni, ma natomiast problem z usunięciem sierści zwierząt lub małych elementów, jakie utknęły w długim włosiu dywanu. Najniższa oferowana moc ssania to prawie 250 W, największa – choćby 800 W. Jeśli w domu masz tylko gładkie powierzchnie oraz nie rozważasz zakupu dywanów lub wykładzin, największa moc nie jest potrzebna.