Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie szlifierki kątowej?

W przypadku bardziej tradycyjnych konstrukcji szlifierek kątowych, wyłączenie przełącznika nie powoduje natychmiastowego zatrzymania wrzeciona. Zamiast tego wrzeciono stopniowo zwalnia, aż do całkowitego wyczerpania pozostałej energii.

W tym czasie nie zawsze można bezpiecznie odłożyć szlifierkę, ponieważ jeśli obracający się osprzęt zetknie się z twardym przedmiotem, może to spowodować przeskoczenie maszyny lub poślizg na powierzchni, co może spowodować obrażenia u osób znajdujących się na jej drodze.

Może to być irytujące, gdy trzeba odstawić szlifierkę w regularnych odstępach czasu, ale oznacza również, że może istnieć niepokojąco długi okres, w którym Milwaukee szlifierka kątowa stanowi poważne zagrożenie, jeśli coś pójdzie nie tak i trzeba ją wyłączyć, na przykład gdy zahaczy o odzież lub sprzęt, lub gdy przypadkowo upuścimy lub stracimy kontrolę nad narzędziem.

Na szczęście niektórzy producenci podjęli kroki w celu rozwiązania tych problemów i na rynku jest kilka szlifierek kątowych wyposażonych w hamulce szybkiego działania, których zadaniem jest jak najszybsze zatrzymanie urządzenia po zwolnieniu spustu. Jednym z takich rozwiązań jest szlifierka kątowa Milwaukee.

Ochrona przed przeciążeniem

Szlifierki kątowe Milwaukee dostępne w tej ofercie zazwyczaj spędzają długie godziny na szlifowaniu w gorącym, zakurzonym otoczeniu, a w konsekwencji często wiodą ciężkie i krótkie życie, zanim trafią do kosza na złom. Wielu użytkowników postrzega je po prostu jako narzędzia zużywalne i łatwo wymienialne i kupuje najtańsze modele, z którymi jest im wygodnie.

Na drugim końcu spektrum można również kupić maszyny, które mają wbudowaną ochronę przed przeciążeniem – jest to przydatna funkcja, która pomaga chronić inwestycję. Szlifierka Milwaukee jest w stanie wykryć, kiedy silnik lub akumulator jest przeciążony i automatycznie wyłączają się, aby zapobiec krytycznemu przegrzaniu, przedłużając w ten sposób żywotność narzędzia. 

Inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie szlifierki kątowej

Przed podjęciem jakiegokolwiek zadania z użyciem szlifierki upewnij się, że posiadasz odpowiednie wyposażenie ochrony osobistej. Ochrona oczu jest niezbędna, aby chronić się przed latającymi wiórami i iskrami, a wielu użytkowników nosi osłonę twarzy, aby zapewnić pełną ochronę twarzy. Inne zalecane środki ochrony osobistej obejmują ochronę słuchu i dróg oddechowych, a także rękawice i odpowiednie obuwie. Upewnij się, że wybrałeś właściwe akcesoria wymagane do wykonania danego zadania i że są one odpowiednie do użycia z maszyną.