klej do gwintów

Charakterystyka klejów używanych do gwintów

Kleje do gwintów od wielu lat stosowane są w wielu branżach. Dzięki nim można zabezpieczyć śruby. Warto wiedzieć, jaki klej do gwintów będzie słusznym zakupem.

Dobry klej – co musisz wiedzieć

Kleje do gwintów są idealne w celu zabezpieczenia śrub przed wibracjami. Takie produkty zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Trzeba jednak wiedzieć, że potem trudno odwrócić ten proces. Sporo problemów pojawia się wtedy, kiedy celem jest odkręcenie śruby, lecz jest ona zaklejona najmocniejszym klejem. W takim przypadku najlepszą metodą jest spalanie kleju poprzez nagrzanie punktowe palnikiem. W przypadku, gdy nie można nagrzać powierzchni, to zastosowanie innych środków daje średni efekt. Można zanurzyć śrubę w acetonie, a jeszcze lepiej w MEK. Sporo osób zastanawia się, ile schnie standardowy klej do gwintów. Na powierzchniach stalowych czas schnięcia wynosi około godzinę. Zawsze można jednak przyspieszyć proces specjalnym aktywatorem.

klej do gwintów

Zastosowanie dobrych klejów do gwintów

Bardzo dużo osób zastanawia się, jaki klej do gwintów jest słusznym wyborem (sprawdź tutaj). Wiele w tej kwestii zależy od typu klejonej śruby. Warto jednak wiedzieć, że nakładając klej na jedną stronę nakrętki, celem jest to, żeby rozprowadzić go po całości. Dzięki temu śruba zostanie szczelnie zabezpieczona. Kleje do gwintów stosowane są od wielu lat. Obecnie można je zakupić w praktycznie każdym sklepie budowlanym zlokalizowanym na terenie naszego kraju. Dobrej jakości kleje do gwintów są bardzo wytrzymałe. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że są łatwe w aplikacji. Dobry klej do gwintów jest odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przede wszystkim wykazuje odporność na mróz, a ponadto na działanie wysokiej temperatury. Kleje do gwintów od wielu lat stosowane są w przemyśle oraz w budownictwie. Kleje do gwintów od lat używane są w wielu branżach.