kompresor

Cechy kompresora samochodowego

Kompresor samochodowy to urządzenie, jakie może nam się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Podczas zakupu trzeba pamiętać o ważnych cechach sprężarki, które wpływają na jej wydajność i niezawodne działanie. Na co postawić podczas doboru kompresora bezolejowego lub olejowego? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Kompresor bezolejowy i kompresor olejowy

Najprostszy podział kompresorów obejmuje modele bezolejowe i olejowe. Każde z nich ma szereg zalet, dzięki czemu cieszą się sporym uznaniem na rynku. Na uznanie zasługuje także:

  • kompresor 100l,
  • kompresor 50l.

Szeroki wybór wśród wielu sprężarek sprawia, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. W trakcie zakupu z pewnością zwracamy uwagę na cenę, jaka wiąże się z dobrą jakością. Urządzenia o plastikowej obudowie nie popracują zbyt długo, co warto mieć na uwadze. 

Jak wybrać sprężarkę samochodową?

kompresor

Jeśli chcemy postawić na solidny kompresor samochodowy, warto sięgnąć po dwutłokowy model. Jest on większy niż inne rozwiązanie, ale także równiej pompuje. Metalowa obudowa da nam pewność, że sprzęt posłuży przez długi czas. Urządzenie jest ciche i stabilne. Wszystkie sprężarki posiadają wbudowany manometr. W tym przypadku także panuje zasada, że im droższy kompresor, tym dokładniejsze wskazania manometru. 

Nowoczesne kompresory samochodowe mogą nam się przydać w wielu sytuacjach. Sam zakup nie jest łatwym zadaniem, gdyż na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, zarówno stacjonarnie, jak i w internecie, np. w sklepie narzędziowym Zamu. Sprężarka ma dawać nam komfort użytkowania i być łatwa w obsłudze, co warto mieć na względzie podczas doboru. Unikalne urządzenia znajdziemy w sklepach online, które oferują szybko dostawę pod same drzwi. Dzięki temu skorzystamy też z pomocy sprzedawcy, który doskonale zna się na kompresorach olejowych i bezolejowych. Doradztwo jest sporym udogodnieniem.