klej do poliwęglanu

Aplikacja kleju do poliwęglanu

Poliwęglan stanowi świetną alternatywę dla szkła. Od lat wykorzystuje się go do tworzenia przeszkleń dachowych, jak również przeszkleń w drzwiach. Bez wątpienia prezentuje się bardzo gustownie. Co jednak w momencie, kiedy poliwęglanowa „szyba” w drzwiach ulegnie pęknięciu? Jak ją naprawić?

Klej do poliwęglanu

Najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na łączenie ze sobą elementów poliwęglanowych jest ich sklejanie. Do tego celu należy wybrać preparat transparentny – na przykład szeroko dostępny klej błyskawiczny o niskiej lepkości, niezbyt gęstej konsystencji oraz krótkim czasie zasychania.

Jak nakładać klej na powierzchnie z poliwęglanu?

Choć może się do wydać dziwne, na powierzchnie z poliwęglanu klej należy nakładać przede wszystkim szybko. Zdecydowana większość tego typu preparatów zasycha w błyskawicznym tempie, dlatego od rozpoczęcia nakładania kleju do momentu przyłożenia do siebie elementów wymagających zespojenia – może minąć tylko kilka sekund; w przeciwnym razie klej zaschnie samoistnie, tracąc automatycznie właściwości klejące, a na transparentnej powierzchni pozostanie trudny do usunięcia ślad. Poza tym trzeba odpowiednio przygotować samą powierzchnię – powinna ona być dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń (także z tłustych osadów, które można usunąć przy użyciu rozpuszczalnika lub acetonu stosowanego w salonach kosmetycznych).

klej do poliwęglanu

Na co uważać aplikując klej?

Aplikując preparat klejący na powierzchnię poliwęglanową trzeba bardzo uważać, by nie zabrudzić okolicy łączenia. Na przeźroczystej powierzchni rozlany klej będzie prezentował się nieestetycznie. Co więcej, trzeba być także ostrożnym przez wzgląd na możliwość kontaktu kleju ze skórą lub – co gorsza – powieką. Preparat klejący może wywołać podrażnienia naskórka lub stan podobny do poparzenia wysoką temperaturą.