Projekty domów do 100m

Projekty domów do 100m – możliwe?

Któż nie marzy o własnym domu z ogródkiem? Choć najczęstszą przeszkodą na drodze do spełnienia marzeń są finanse, coraz bardziej popularne stają się projekty do 100m. Przy stosunkowo niskich nakładach inwestycyjnych, umożliwiają stworzenie komfortowego miejsca zamieszkania dla całej rodziny. Szczególnie w dobie pandemii małe domki stały się znakomitą alternatywą dla wielkomiejskich blokowisk. Zapewniają autonomię, prywatność oraz dają poczucie komfortu.

Jaki projekt wybrać?

Projekty domów do 100m często nie posiadają garażu na rzecz powierzchni mieszkalnej (nie jest to regułą). Ich zaletą jest to, że mieszczą się na niewielkich działkach. Aby ograniczyć koszty warto wybrać dom o prostej bryle z dachem dwuspadowym.  Rozkład pomieszczeń powinien być maksymalnie funkcjonalny, aby powierzchnia nie była marnowana na zbędną komunikację czy nieustawne zakamarki. Dla komfortu można oddzielić strefę dzienną (w której znalazłaby się kuchnia z salonem) od strefy nocnej (sypialnie i łazienka). W projekcie domu jednorodzinnego należy wygospodarować osobne pomieszczenie na kotłownię. Warto także przewidzieć jakiś schowek gospodarczy, ponieważ dzisiaj buduje się przeważnie domy bez podpiwniczenia. Tego typu rozkład umożliwi komfort mieszkania, a stosunkowo niewielka przestrzeń spełni oczekiwania domowników. Projekty domów do 100m mogą oczywiście być dostosowane do bardziej indywidualnych potrzeb inwestorów jak np.  garaż, uwzględnienie kominka w salonie oraz ilość kondygnacji (dom parterowy lub z użytkowym poddaszem).

Ile wynosi budowa domu do 100m?

Ile wynosi budowa domu do 100m?

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniające się ceny materiałów budowlanych i robocizny, a także rozmaitość dostępnych technologii, nie jest sprawą prostą oszacować koszty budowy. Należy bazować na aktualnych cennikach kosztorysowych danego projektu budowlanego. Firmy oferujące gotowe projekty oraz twórcy projektów indywidualnych powinni udzielić rzetelnych informacji nt. temat. Przy doborze optymalnych materiałów budowlanych można też posiłkować się radami kierownika budowlanego. Na pewno nie należy oszczędzać na izolacji cieplnej, ponieważ taka oszczędność lubi się zemścić przy rachunkach za ogrzewanie. Koszt inwestycji można minimalizować decydując się na budowę domu sposobem gospodarczym.