mierniki elektryczne

Jakie mierniki elektryczne wybrać do domu?

Wybór porządnego miernika elektrycznego wbrew pozorom nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić niezawodny miernik do domowego użytku, ale nie mają zielonego pojęcia, na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Uniwersalne mierniki elektryczne

Popularne mierniki cyfrowe są zdecydowanie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem niż diodowe mierniki napięcia, dlatego też warto postawić właśnie na nie. Urządzenia tego typu mierzą wiele innych wartości i co najważniejsze, dzięki nim można przeprowadzić testy ciągłości obwodu. Popularne cęgowe mierniki LED nadają się jedynie do sprawdzania samochodowych akumulatorów. W domu ich zastosowanie jest bardzo znikome.

O czym należy pamiętać?

Mierniki elektryczne do domu muszą być doskonale zabezpieczone. Napięcie sieciowe jak powszechnie wiadomo jest bardzo niebezpieczne, dlatego też warto postawić na sprawdzony sprzęt od renomowanego producenta. W domu przydać mogą się bezdotykowe wskaźniki napięcia, które doskonale nadają się na przykład do wykrywania przewodów elektrycznych w ścianie. Urządzenia tego typu działają na zasadzie indukcji, dlatego też pozwalają wykryć jedynie te przewody, które są częścią aktywnego obwodu. Mierniki elektryczne tego typu pozwolą wyznaczyć bezpieczne punkty do wiercenia, dzięki czemu można uniknąć wielu nieprzyjemności.