Jakie końcówki do wkrętarek mogą się przydać?

Na rynku można znaleźć wiele rzetelnych firm, które oferują różnego typu wkrętarki. Identycznie wygląda również sytuacja w przypadku końcówek do tych narzędzi, które odgrywają bardzo ważną rolę. Popularne bity mają bezpośredni kontakt z wkrętami, dlatego też warto zadbać o to, aby były one wysokiej jakości.

Końcówki Torx – co trzeba o nich wiedzieć?

W ostatnim czasie wśród majsterkowiczów dużym zainteresowaniem cieszą się końcówki Torx, których grot do złudzenia przypomina gwiazdę z sześcioma zaokrąglonymi ramionami. Godne uwagi są przede wszystkim końcówki Torx Plus, które wyróżniają się spłaszczonymi ramionami, dzięki którym można wygenerować jeszcze większy moment dokręcania. Nowością są końcówki Torx TR, które posiadają specjalny otwór zabezpieczający.

Przydatne przedłużki magnetyczny

Na półkach sklepowych można znaleźć specjalne przedłużki magnetyczne, które doskonale nadają się do wydłużenia elementu roboczego. Końcówka tego typu doskonale sprawdzi się przede wszystkim podczas wkręcania i wykręcania śrubek w ciasnych lub trudno dostępnych miejscach.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać odpowiednie końcówki do wkrętarek (https://zamu.pl/koncowki-do-wkretarek) należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj uchwytu, ale również na wiele innych elementów. Ważną rolę odgrywa na przykład rozmiar, który przez producentów podawany jest w calach. Na rynku dostępne są uchwyty 1/4, 1/2 czy 5/16. Kolejnymi ważnymi parametrami jest długość oraz twardość. Standardowe końcówki do wkrętarek charakteryzują się twardością na poziomie 50 HRC.