Jaka paca do fugowania jest najlepsza?

Profesjonalna paca do fugowania to najlepsza alternatywa dla popularnej kielni, która przez wiele lat wykorzystywana była podczas fugowania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając nową pacę do fugowania.

Solidna fugówka

Paca do fugowania, jak sama nazwa wskazuje, służy do mechanicznego rozprowadzania fugi w szczeliny pomiędzy płytkami. Solidne pace od renomowanego producenta są bardzo przydatne przede wszystkim przy płaskich powierzchniach. Duże pace idealnie sprawdzą się jedynie w przypadku kafli ceramicznych, które w dzisiejszych czasach cieszą się sporym zainteresowaniem. Mniejsze pace bez żadnego większego problemu można wykorzystać do klinkieru i cegieł.

Materiał ma znaczenie

Przy wyborze profesjonalnej pacy do fugowania warto zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar, ale również na jakość materiału z którego jest wykonana. Większość producentów stosuje bardzo lekkie materiały, dzięki czemu pace doskonale sprawdzą się podczas układania fug epoksydowych. Dobre jakościowo pace można kupić za kilkanaście złotych, a co najważniejsze z ich dobrodziejstwa można korzystać praktycznie w nieskończoność. Nowoczesne pace są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe w czyszczeniu. W każdym profesjonalnym sklepie budowlanym można znaleźć wysokiej jakości pace do fugowania, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych użytkowników.