wiertło do betonu

Jak wybrać wiertło do betonu?

Podstawowym wyposażeniem wiertarek różnego typu, w tym wiertarek udarowych, bezudarowych czy uniwersalnych, a także wiertarko-wkrętarek, są rzecz jasna wiertła. Różnią się one między sobą średnicą czy długością, ale również i twardością. Najtwardsze wiertła służą do przewiercania nawet powierzchni betonowych.

Jak wybrać wiertło do betonu?

Parametry wierteł do betonu
Mając na uwadze to, że beton jest jednym z najtwardszych materiałów do wiercenia, to wykonanie w nim otworów wymaga wykorzystania do tego celu odpowiednich wierteł i parametrów wiercenia. Wyróżnia się wiertła:
• widłowe – ich ostrza są zrobione z węglików spiekanych, mają największy stopień twardości porównywalny z diamentem,
• z płaską głowicą o podwójnym ostrzu – znakomicie spełnią swoje zadanie przy wierceniu w murach i niezbrojonym betonie,
• z głowicą o poczwórnym ostrzu – do stosowania w gęsto zbrojonym betonie,
• diamentowe – jeśli istnieje konieczność głębszego wiercenia, to zastosowanie profesjonalnych wiertnic diamentowych będzie wskazane.

Polecane wiertła do betonu

Jeśli szukasz wierteł do betonu, sklep online może zaoferować twarde wiertła z ostrzem widiowym wykonane z węglika spiekanego – HM lub wiertła zakończone nasypem diamentowym. To najlepszy wybór, jeśli chodzi o wiercenie w twardym materiale, jakim jest beton. Odpowiednie wiertło do betonu sklep online zaoferuje klientowi od ręki.